Helaas is deze belevenis op dit moment niet beschikbaar. Verken hieronder andere bijzondere activiteiten.

7 beste cruises en rondvaarten op Fuerteventura

Bereik de meest afgelegen baaien en de open zee. Er zijn tientallen bootroutes die elke dag uitvaren.
7 beste cruises en rondvaarten op Fuerteventura

Andere populaire activiteiten in Fuerteventura

Meer over: 7 beste cruises en rondvaarten op Fuerteventura

De ruige kustlijn en de hoge golven trekken duizenden watersportliefhebbers aan. Als je niet bekend bent met de wind, heb je twee opties: schrijf je in voor de beste surfles van Fuerteventura of maak een boottocht.

Er zijn verschillende opties beschikbaar, van catamarantochten tot tochten aan boord van elegante Turkse schoeners. Alle tochten zijn inclusief een stop om een duik in het water te nemen. Met deze troeven is het onmogelijk om zeilen niet op te nemen in de lijst van de beste dingen om te zien en te doen op Fuerteventura.

1. Catamarantocht naar het eiland Lobos

Catamaran naar Isla de Lobos| ©FCO Javier
Catamaran naar Isla de Lobos| ©FCO Javier

Het eiland Lobos ligt aan de noordkust van Fuerteventura, niet ver van Corralejos. Vroeger leefde er op deze rotsen een grote kolonie zeeleeuwen, maar tegenwoordig is er geen enkele meer over. Dit eilandje is nu het koninkrijk van de vogels: hier nestelen soorten als de visarend, de zilvermeeuw en de blauwe reiger.

Het kristalheldere water rondom het eiland is perfect om te snorkelen, maar ook om te vissen of om SUP- of kajaktochten te maken. In ieder geval kunt u voor deze excursies gebruikmaken van de uitrusting die wordt verstrekt. Belangrijk: er zijn maskers en snorkels voor iedereen, maar de overige uitrusting is beperkt beschikbaar.

De excursies naar Isla de Lobos vanuit Fuerteventura vertrekken vanuit de haven van Corralejo en bereiken na een korte boottocht hun bestemming. Voordat u terugkeert naar Fuerteventura, heeft u tijd om aan boord te genieten van een paella met zeevruchten.

  • Duur: ongeveer 4 uur
  • Prijs: ongeveer 65 €. Als je minder wilt uitgeven, kun je ook een excursie boeken die alleen de heen- en terugreis met de veerboot omvat. In dat geval bedragen de kosten ongeveer 20 €.
  • Vertrekpunt: Corralejo

Boek je excursie naar Isla de Lobos vanuit Fuer teventura

2. Privécruise op een Turkse schoener

Turkse schoener| ©Aproache2012
Turkse schoener| ©Aproache2012

De Turkse schoener, ook wel motorzeilboot genoemd, is een traditioneel houten schip. De lengte varieert van 15 tot 55 meter en er kunnen maximaal 25 personen mee.

Het model dat voor de excursies wordt gebruikt, heeft een ruime achtersteven die als ontspanningsruimte wordt gebruikt. Kortom, het is een zeer elegante manier van reizen.

  • Duur:
  • Prijs: ongeveer 80 €. Inclusief lunch (met vegetarische optie) en alcoholische en non-alcoholische dranken
  • Vertrekpunt: Morro Jable

Reserveer uw tocht op een schoener op Fuerteventura

3. Dolfijnen- en walvissencruise op Fuerteventura

Dolfijnen in Fuerteventura| ©Angelo Failla
Dolfijnen in Fuerteventura| ©Angelo Failla

Deze route begint meestal aan de kust van Morro Jable, een toeristisch gebied met goede verbindingen naar de luchthaven en Puerto del Rosario. De witte zandstranden zijn een onweerstaanbare trekpleister voor zowel watersportliefhebbers als toeristen die op zoek zijn naar de combinatie van zon en een verfrissende duik in zee.

De Canarische Eilanden zijn het hele jaar door bevolkt door walvisachtigen. In de lente en winter zijn er echter nog meer. Tijdens de boottocht kunt u de volgende soorten tegenkomen:

  • Pilootwalvis, klein van formaat (tot 8 meter) maar zeer robuust. In tegenstelling tot andere walvisachtigen zijn ze volledig zwart of donkergrijs van kleur. Het is een zeer intelligent en sociaal dier.
  • Tuimelaar of bottlenosdolfijn. Hij houdt van warm water en is daarom een vaste gast in de archipel. Hij vindt het leuk om met mensen om te gaan, dus de kans dat u hem ziet is bijna 100%.
  • Orka, niet de meest voorkomende soort, maar komt ook voor in de wateren van de Canarische Eilanden. Bijzonder aan deze soort zijn de sociale gewoonten. Families blijven voor altijd bij elkaar.
  • Potterswalvis, geen walvis maar wel enorm groot. Het is zelfs het grootste dier met tanden op aarde. Hij leeft bij voorkeur in diepe wateren en de kans om hem te zien is dus groter als de boottocht de open zee bereikt.

Meestal is een biertje of een ander drankje bij de prijs inbegrepen. Neem zwemkleding mee, want er is een stop gepland om te zwemmen of te snorkelen. Voor meer informatie over dit onderwerp raad ik je aan het artikel te lezen met een overzicht van de beste tours om dolfijnen te zien op Fuerteventura.

  • Duur: 2 uur
  • Prijs: tussen € 40 en € 50
  • Vertrekpunt: Morro Jable

Reserveer je boottocht met glazen bodem

4. Minicruise op een boot met glazen bodem

Cruise| ©VisionMarina
Cruise| ©VisionMarina

Een excursie die alles heeft: een boot met glazen bodem, een bar, een glijbaan om in het water te glijden, barbecue aan boord, paddle surf... Een compleet, goedkoop en kortom perfect plan als u met kinderen naar Fuerteventura reist.

Normaal gesproken varen de boten door het natuurpark van Jandía, een beschermd gebied in het zuidwestelijke puntje van Fuerteventura. Dit is zonder twijfel het meest ongerepte en wilde deel van het eiland. Vanaf deze boot kunt u de rijke zeedieren bekijken, waaronder dolfijnen, lederschildpadden, zeebrasems, vliegende vissen en andere soorten.

Na ongeveer vier uur keert u terug naar de haven van vertrek, Puerto Morro Jable. Als u na de boottocht hier wilt blijven, raad ik u een paar bars aan waar u kunt uitrusten na de tocht:

  • Sun & Sand Snack and Bar Jandia. Als je nog tijd hebt, raad ik je aan om hun broodjes te proberen (Calle Bentejuy 4).
  • Waikiki Restaurant Snack Bar Grill, het uitzicht is adembenemend (Avenida Tomás Grau Gurrea 27)
  • Mis Abuelos Tapas, voor een goed getapt biertje (Calle Nuestra Señora del Carmen 4)
  • Duur: 4 uur of iets langer
  • Prijs: ongeveer € 70
  • Vertrekpunt: Morro Jable

Reserveer uw boottocht met glazen bodem

5. Avontuurlijke ervaring op een piratenschip

Piraatboot| ©Anders
Piraatboot| ©Anders

Vanaf de 16e eeuw was Fuerteventura het doelwit van vele piraten. De beroemdste expeditie was waarschijnlijk die van de Algerijnse zeerover Xabán Arráez, die Betancuria, een stad in het binnenland en de eerste hoofdstad, plunderde.

De laatste aanvallen vonden plaats in de eerste helft van de 19e eeuw en pas daarna kon het eiland van meer rust genieten.

Met zo'n belangrijke geschiedenis kon een tocht op een zeilschip met de Jolly Roger niet ontbreken. Bovendien bestaat de bemanning uit piraten in kostuum. Je leert zeemansknoopjes leggen, de zeilen strijken en met een touw in zee springen. Niet slecht, toch?

Als je met kinderen of een groep vrienden naar Fuerteventura reist, is dit een echte aanrader. De zeilboot vertrekt meestal twee keer per dag vanuit Morro Jable en vaart langs de zuidkust. Meer informatie vind je op de website van Traum Fuerteventura.

  • Duur: ongeveer 4 uur
  • Prijs: tussen € 60 en € 70. De prijs is inclusief een lunchbuffet
  • Vertrekpunt: Morro Jable

6. Minicruise op een jacht met tapas

Aan boord van de cruise| ©Neil King
Aan boord van de cruise| ©Neil King

Reis in stijl. Ga lekker in de zon liggen en geniet van een boottocht langs het natuurpark van Jandía. Naast de klassieke wateractiviteiten - snorkelen en paddle-surfen - krijg je tapas met bier, cava of een heerlijke cocktail.

Het sterke punt van deze ervaring is de capaciteit. Je reist met maximaal negen andere personen, ideaal om het meeste uit deze ervaring te halen.

Als je geïnteresseerd bent, raad ik je aan om ruim van tevoren te reserveren. Deze ervaring is erg in trek.

  • Duur: tussen 3 en 4 uur
  • Prijs: ongeveer 120 €
  • Vertrekpunt: Morro Jable

7. Zeilen

Zeilboot op Fuerteventura| ©Pablo López
Zeilboot op Fuerteventura| ©Pablo López

Houdt u van de zee en wilt u een authentiekere ervaring beleven? Een zeilboot is een geweldige aanvulling op een tocht met een motorboot.

De wind in uw haren voelen terwijl u het roer in handen hebt, is een fantastisch gevoel. Maakt u zich geen zorgen, de kapitein loodst u langs de kust en laat u onder zijn toezicht het roer overnemen.

Deze route omvat een stop om te zwemmen of te snorkelen. Het is de moeite waard om een duikbril en snorkel mee te nemen om van de onderwaterfauna te genieten. Je ziet clownvissen, zeebrasems, gueldes (herkenbaar aan hun blauwe, groene en oranje kleuren) en andere soorten. Na het zwemmen kun je weer op krachten komen met tapas en een koud biertje.

Je kunt ook genieten van een glas cava of witte wijn. De zeilboot vertrekt vanuit Morro Jable, een dorpje op het schiereiland Jandía dat bekend staat om zijn lange witte zandstranden. Het ligt in het zuiden van Fuerteventura, het meest ongerepte deel van het eiland.

  • Duur: ongeveer 4 uur
  • Prijs: ongeveer 80 €. Inclusief huur van snorkeluitrusting
  • Vertrekpunt: Morro Jable

Boek een tocht op een zeilboot op Fuerteventura

Zijn de routes inclusief vervoer vanaf het hotel?

Haven van Corralejo| ©George Atanasov
Haven van Corralejo| ©George Atanasov

Ja en nee. Ik zal het uitleggen: in het algemeen hangt het af van waar u verblijft. Stel dat u een tour hebt gekozen die vertrekt vanuit de haven van Corralejo. Als je hotel, vakantiehuis of B&B in het noordelijke deel van het centrum ligt, wordt je meestal voor de deur opgehaald.

Als je echter je vakantie in Morro Jable of Costa Calma doorbrengt, wordt het vervoer anders geregeld. In dat geval geeft het reisbureau je een ontmoetingspunt door dat redelijk dicht bij je hotel ligt.

Boek uw catamarantocht op Fuerteventura

Wat is de beste tijd voor een boottocht?

Middagtocht| ©themax2
Middagtocht| ©themax2

Dankzij het warme klimaat in elk seizoen is er eigenlijk geen betere tijd om de zee op te gaan. Het is altijd de moeite waard.

Vanwege de lengte van de dagen is de zomer de beste keuze. Als u echter walvissen wilt zien, kunt u beter een boottocht in de lente of winter boeken.

Boek uw catamarantocht naar Isla de Lobos

Kan ik zelf een boottocht maken?

Middag op Lanzarote| ©Antonio Vaccarini
Middag op Lanzarote| ©Antonio Vaccarini

Ja, er zijn regelmatige verbindingen tussen de eilanden van de archipel. Als u echter niet veel tijd heeft, is Lanzarote de eenvoudigste optie.

De veerboten vertrekken vanuit de haven van Corralejo en komen aan in de haven van Playa Blanca op Lanzarote. U kunt kiezen uit drie maatschappijen:

Boek je catamarantocht in een kleinegroep

Wat gebeurt er als het regent?

Majorero Kaasmuseum| ©Gaia Carini
Majorero Kaasmuseum| ©Gaia Carini

Fuerteventura is een eiland waar het zelden regent. Bij hevige regenval worden de boottochten geannuleerd. Als dit gebeurt, hebt u twee opties: een andere datum kiezen of uw geld terugvragen.

Mocht u pech hebben, dan kunt u de volgende activiteiten overdekt doen:

  • Het Majorero Kaasmuseum, waar je alles te weten komt over het meest typische zuivelproduct van Fuerteventura (Calle Virgen de Antigua, km 20, 35630 Antigua, Las Palmas)
  • Rijd een rondje over het eiland. Als je een huurauto hebt, kun je een dag uittrekken om de meest ongerepte gebieden (Cofete en het natuurpark van Betancuria) en de dorpjes in het binnenland te bekijken. Betancuria is een must
  • Bewonder de graffiti van Gran Tarajal, een klein dorpje met veel versierde gevels.
  • Eet in een traditioneel restaurant. Profiteer van het slechte weer om de Canarische keuken te proeven in El Luchador - Casa Tino Matoso (Calle Gairia, 16, 35638 Valles de Ortega, Las Palmas) of Restaurante Mahoh (Sitio de Juan Bello s/n, 35640 Villaverde, La Oliva).

Kan ik deze activiteit doen als ik last heb van zeeziekte?

Buggy door Caleta de Fuste| ©FCO Javier
Buggy door Caleta de Fuste| ©FCO Javier

Als je nog nooit hebt gevaren of last hebt van zeeziekte, raad ik je aan om in ieder geval de eerste dag een tabletje tegen zeeziekte in te nemen.

Als je weet dat je last hebt van zeeziekte, vermijd dan het zeilen en kies voor een stabielere catamaran. Als alternatief kun je altijd op het vasteland blijven en een buggy-excursie op Fuerteventura boeken.

Andere tips

Zwemkleding| ©Oriana Polito
Zwemkleding| ©Oriana Polito

Nu weet je alles wat je moet weten om je reis te plannen. Nog een paar laatste tips:

  • Neem altijd zonnebrandcrème of op zijn minst een hoedmee. Je wilt toch niet met een zonnebrand naar huis?
  • Drink regelmatig. Het is belangrijk om gehydrateerd te blijven.
  • Als je op zoek bent naar een meer dynamische activiteit, kun je misschien beter voor iets anders kiezen. Persoonlijk raad ik altijd de beste kajakroutes op Fuerteventura aan.
  • Neem een extra zwembroek mee
  • Pas op voor kwallen. In de wateren rond de Canarische Eilanden komen ongeveer 40 verschillende soorten voor, maar slechts enkele daarvan steken erg pijnlijk. Als je door een kwal wordt geraakt, spoel de plek dan af met fysiologische zoutoplossing (nooit met zoet water) en verwijder de restanten van de tentakels met een pincet.
  • Om te voorkomen dat de glazen van je duikbril beslaan, kun je een anticondensmiddel gebruiken, bijvoorbeeld dat van Cressi
  • Wil je je prestaties onder water vastleggen? Dan raad ik je aan een wegwerpcamera voor onder water aan te schaffen. Die kost niet veel, ongeveer € 20 is meer dan genoeg.
  • Zwem zoveel mogelijk niet tegen de stroming in, anders raak je snel vermoeid.

Beoordelingen van andere reizigers

4.6
· 11972 Reviews
  • Y
    Y. H.
    4
    (0 Reviews)
    De catamarantocht was geweldig, met een leuke groep en een adembenemend uitzicht.
  • I
    I. G.
    5
    (0 Reviews)
    De catamarantocht was geweldig, de kleine groep maakte de ervaring veel persoonlijker en leuker.
  • J
    J. U.
    4
    (0 Reviews)
    Ik vond dit een geweldige ervaring, het was heel ontspannend en we hebben dolfijnen gezien. De laatste keer dat ik in de buurt van de zee was, was jaren geleden, dus dit was speciaal voor mij.
  • Z
    Z. V.
    5
    (0 Reviews)
    De catamaran excursie was de beste, we hebben prachtige dingen gezien en de mensen waren erg vriendelijk, een echte aanrader, mis het niet!
  • B
    B. D.
    4
    (0 Reviews)
    De catamaranexcursie naar Isla de Lobos was een onvergetelijke ervaring, hoewel ik denk dat ze dit zouden kunnen verbeteren door meer eetgelegenheden aan boord aan te bieden.