Meer over: Transfers van/naar Luchthaven Venetië
Als je naar het prachtige Venetië reist, kom je waarschijnlijk aan op de belangrijkste luchthaven, Marco Polo. Deze ligt op slechts 8 kilometer van de stad. Je kunt een bus of een watertaxi nemen om naar je hotel te gaan, of een ov-kaart kopen waarmee je met één kaartje vrij door de stad kunt reizen.
Hoe kom je van de luchthaven van Venetië naar je hotel?
Het vervoer van de luchthaven naar het stadscentrum is voor veel reizigers vaak een punt van zorg. Met de vele manieren om van de luchthaven van Venetië naar het centrum te komen, zult u geen problemen hebben en kunt u bovendien van tevoren reserveren. Ik laat u de beste transfers zien:
- Transfer van de luchthaven naar het centrum van Venetië per watertaxi - Vanaf € 39
- Transfer van Venetië naar de luchthaven per watertaxi - Vanaf € 39
- Transfer per bus van de luchthaven naar het centrum van Venetië - Vanaf € 10
- Transfer per bus van Venetië naar de luchthaven - Vanaf € 10
- Vervoerskaart voor Venetië - Vanaf € 13
Watertaxi tussen de luchthaven van Venetië en de stad
Aangezien u naar**de 'stad van de kanalen'**bij uitstek reist, wilt u misschien liever of is het zelfs handiger om van de luchthaven naar Venetië en vice versa te reizen over het water aan boord van een van de watertaxi's om van de luchthaven van Venetië naar het centrum van de stad te gaan, de snelste manier om u te verplaatsen. Je bent dan binnen 20 tot 45 minuten op je bestemming, afhankelijk van het aantal stops dat de taxi moet maken, aangezien alle passagiers bij de aanlegsteigers worden afgezet die het dichtst bij hun accommodatie liggen.
Voor alle vervoersmiddelen, maar vooral voor deze, raad ik je aan om je ticket van tevoren te reserveren. Watertaxi's zijn een zeer populair vervoermiddel in Venetië en erg in trek bij toeristen. Ze hebben een capaciteit van 10 personen per boot, met een middelgrote reistas per passagier en een minimum van twee personen per boot. U kunt uw watertaxi voor de heen- of terugreis nemen:
Hoe werkt deze dienst?
Om met een watertaxi van de luchthaven naar de stad te gaan, moet je naar de aanlegsteiger van de luchthaven gaan, die zich op 500 meter van de aankomsthal bevindt. Zodra je bent geland en binnen een uur na de landing, moet je naar de balie van het bedrijf Albatravel 69 gaan. Daar geeft het personeel je alle informatie over hoe je bij de aanlegsteiger kunt komen en adviseert het je de dichtstbijzijnde halte om uit te stappen en bij je accommodatie te komen.
Watertaxiservice terug van uw hotel naar de luchthaven
U kunt deze watertaxiservice ook gebruiken om van het centrum van Venetië naar de luchthaven te gaan om uw vlucht te halen. In dat geval moet u het adres en de naam van uw accommodatie doorgeven, zodat u met de chauffeur kunt afspreken bij een halte in de buurt van uw hotel. Om te weten hoe u bij de halte kunt komen, stuurt het bedrijf een kaart naar het hotel waar u verblijft, samen met het exacte tijdstip van vertrek, dat u 24 tot 48 uur voor vertrek naar de luchthaven bij het bedrijf moet bevestigen.
Bustransfer tussen de luchthaven van Venetië en het stadscentrum
Met deze busdienst bent u in iets meer dan een uur vanaf de luchthaven in de stad Venetië. Het is de minst snelle dienst van allemaal, maar als u geen speciale behoeften heeft of niet veel haast heeft, raad ik u deze aan, omdat het de goedkoopste manier is. Deze transfer vindt plaats in een gedeelde bus met airconditioning en vervoer van uw bagage (de som van de lengte, breedte en hoogte mag niet meer dan 150 cm bedragen). U kunt ook de busrit in omgekeerde richting reserveren : van Venetië naar de luchthaven.
Beschikbare buslijnen
- Aerobus lijn 5 van en naar Venetië Piazzale Roma
- Buslijn 15 van en naar het treinstation van Mestre
- Buslijn 45 van en naar Favaro Veneto
Hoe werkt deze dienst?
Bovendien zijn de tickets voor dit vervoer ook geldig voor alle waterdiensten van Actv (behalve de routes 16, 19, 21 en de lijnen Alilaguna of Casinò) gedurende 75 minuten na de eerste activering, die aan boord van het vervoermiddel zelf plaatsvindt.
Houd er rekening mee dat dit ticket na aankoop niet kan worden gerestitueerd en dat kinderen jonger dan 6 jaar gratis reizen. De voertuigen zijn aangepast voor het vervoer van hulpdieren, kinderwagens en rolstoelgebruikers, hoewel deze laatste een toeslag van 1,50 euro moeten betalen.
Een andere transferoptie vanaf de luchthaven: de vervoerskaart
Een goede manier om Venetië te verkennen is met de vervoerskaart van de stad. Met dit unieke ticket kunt u zowel gebruikmaken van de vaporetto als van de openbare bussen. Maar wanneer u uw reservering maakt, kunt u ook alleen de bus van/naar de luchthaven kiezen. Comfortabeler kan het niet.
Het is een kaart die geldig is voor de duur van je reis in Venetië. Je kunt een kaartje voor 24, 48 of 72 uur reserveren, of een kaartje dat 7 dagen na activering verloopt.
Met onbeperkt gebruik van de vaporetto van Venetië kunt u op een zeer comfortabele manier de kanalen verkennen en terwijl u zich van de ene naar de andere hoek van de stad verplaatst, kunt u de meest emblematische monumenten bewonderen.
Privétransfer tussen de luchthaven en de haven van Venetië
Waarschijnlijk reist u naar Venetië om aan boord te gaan van een van de vele cruiseschepen die vanuit deze belangrijke haven vertrekken voor een cruise op de Middellandse Zee en de Adriatische Zee. De meest comfortabele en snelste manier om bij aankomst in Venetië rechtstreeks naar de haventerminal te gaan, is met deze privétransfer per minibus tussen de luchthaven en de haven. U bent binnen een half uur bij de maritieme terminal van Venetië, gelegen tussen het eiland Tronchetto en de wijk San Basilio.
Hoe werkt deze service?
Bij aankomst wacht een privéchauffeur u op in de aankomsthal met een bordje met uw naam erop. Houd er rekening mee dat de chauffeur maximaal 1 uur na de landing van uw vliegtuig op u wacht, rekening houdend met mogelijke incidenten of vertragingen van uw vlucht. Het voertuig brengt u naar de haventerminal vanwaar uw boot vertrekt en er is ruimte voor maximaal 20 kg bagage per passagier (extra bagage wordt niet geaccepteerd).
Privétransfer tussen de luchthaven en de haven
Voor de terugreis, zodra u van uw cruise afstapt en naar de luchthaven wilt om uw vlucht te nemen, werkt deze privétransferdienst van de haven van Venetië naar de luchthaven van de stad op dezelfde manier, aangezien de chauffeur u zal opwachten in de terminal buiten de terminal van uw schip met een bordje met uw naam erop.
Enkele interessante activiteiten in Venetië
En weet je al wat je gaat doen als je daar bent? Venetië is een ongelooflijke stad waar je nooit genoeg krijgt van wandelen, maar je mag enkele van de belangrijkste bezienswaardigheden, zoals het Dogenpaleis, niet missen. Hier vind je een praktische gids over hoe je een van de meest emblematische plekken van de stad kunt bezoeken: Tickets en tours voor het Dogepaleis in Venetië.
En als je zin hebt om even het centrum van de stad te verlaten om de mythische eilanden Burano en Murano te bezoeken, maak je dan geen zorgen, want er zijn verschillende georganiseerde excursies die je op dezelfde dag heen en weer brengen, zodat je je reis zonder zorgen kunt voortzetten. Hier is mijn artikel hierover: 4 Beste Dagtochten naar Murano en Burano vanuit Venetië.