Meer over: Vaticaan Tickets Prijs
Als je van plan bent om het Vaticaan te bezoeken, heb je je vast afgevraagd hoeveel geld je in totaal nodig hebt, welke entreekaarten je moet kopen, welke bezienswaardigheden je gratis kunt bezoeken en hoeveel je moet investeren in entreekaarten of een rondleiding.
Het belangrijkste dat je moet weten, is dat je het Vaticaan kunt bezoeken vanaf 36 euro zonder in de rij te hoeven staan bij de kassa, maar als je liever uitleg krijgt over de kunstwerken en als eerste naar binnen wilt, kost een rondleiding ongeveer 61 euro.
Hoeveel kost een ticket zonder wachtrij voor het Vaticaan?
De prijs van een ticket zonder wachtrij voor het Vaticaan is 36 euro als je het online en van tevoren koopt op officiële ticketwebsites zoals Hellotickets. Met deze tickets krijg je toegang tot de Vaticaanse Musea en de Sixtijnse Kapel en kun je op je eigen tempo de verschillende zalen bezichtigen zonder gids. Je hoeft alleen maar het tijdstip te selecteren waarop je je bezoek wilt beginnen.
Rondleidingen
Op onze website kunt u ook een ticket met rondleiding reserveren voor 36 € en u kunt wijzigingen of terugbetalingen doen, wat belangrijk is voor meer flexibiliteit tijdens de reis. Met dit ticket krijgt u toegang tot de Vaticaanse Musea, waar de Sixtijnse Kapel zich bevindt.
Waarom is het aan te raden om voor de optie met rondleiding te kiezen? Omdat het Vaticaan niet alleen verschillende musea herbergt, maar ook een onschatbare hoeveelheid fresco's, sculpturen, schilderijen en kunstwerken. Gezien deze majestueuze omgeving is het aan te raden om een bezoek te brengen onder begeleiding van een expert die ervoor zorgt dat u het belangrijkste te zien krijgt en u uitleg geeft over wat u ziet.
Bezoek vóór de officiële openingstijden
Er is ook de mogelijkheid om een ticket te kopen om als eerste 's ochtends toegang te krijgen tot het Vaticaan en de Sixtijnse Kapel. Met deze exclusieve tour betreedt u het Vaticaan met een deskundige gids en een zeer kleine groep toeristen, wat een meer intieme rondleiding garandeert. Het kost ongeveer € 60.
Vergeet niet dat je tickets aan de kassa kunt kopen, maar dat je dan niet alleen dezelfde prijs betaalt als online (er worden nooit kortingen of speciale tarieven gegeven), maar ook letterlijk urenlang in de rij moet staan voor de poorten van het Vaticaan . Waarom is het belangrijk om de optie zonder wachtrijen te kiezen? Precies om de eindeloze rijen voor het Vaticaan te vermijden, die de langste van Rome zijn.
Hoeveel kost een ticket voor de Sixtijnse Kapel?
Het ticket dat je nodig hebt om toegang te krijgen tot de Sixtijnse Kapel is dat van de Vaticaanse Musea, aangezien de kapel zich daarbinnen bevindt. Tickets zijn verkrijgbaar vanaf € 36 bij Hellotickets (zonder gids) en met een rondleiding, waarbij u toegang krijgt tot de Sixtijnse Kapel met een deskundige gids die u ook door de rest van de galerijen van het Vaticaan leidt. Een VIP-ticket om het Vaticaan en de Sixtijnse Kapel te bezoeken voordat deze voor het grote publiek opengaan, kost ongeveer € 60.
Prijs van een ticket voor het Vaticaan met de Roma Pass of de Omnia Card
Als je naast de Sixtijnse Kapel en de Vaticaanse Musea ook andere musea of bezienswaardigheden in Rome wilt bezoeken, zoals de Galleria Borghese, de Capitolijnse Musea, het Colosseum of zelfs de toeristenbus wilt nemen, dan is het misschien handig om de Roma Pass samen met de Omnia Card aan te schaffen, de toeristenkaarten van de stad.
U kunt de Omnia Card voor € 149 kopen bij Hellotickets en daarmee krijgt u toegang tot Castel St' Angelo, het Colosseum, de Capitolijnse Musea en, het belangrijkste, de Vaticaanse Musea met de Sixtijnse Kapel en de Sint-Pietersbasiliek, zonder in de rij te hoeven staan.
Daarnaast kun je ook de Omnia Pass voor 24 uur kopen, die naast toegang tot het Vaticaan ook de toeristenbus en de Open Bus Vaticaan-Rome omvat, evenals toegang tot de Catacomben van San Calixto en andere basilieken in Rome.
Prijzenvergelijkingstabel
- Toegang zonder wachtrijen tot het Vaticaan en de Sixtijnse Kapel
- Vanaf € 50
- Op je eigen tempo
- Voorrang zonder wachtrijen en optie voor audiogids
- Zonder gids
- Reserveer
- Rondleiding door het Vaticaan en de Sixtijnse Kapel
- Vanaf € 30
- 2 uur
- Inclusief rondleiding door de Sint-Pietersbasiliek
- Met gids
- Nu reserveren
- Rondleiding vroeg in de ochtend
- Vanaf € 87
- 2 uur
- Bezoek vóór de officiële openingstijden
- Met gids
- Reserveer nu
- Roma Pass en Omnia Card
- Vanaf € 149
- Op uw eigen tempo
- Toegangskaarten voor andere musea, toeristenbus en openbaar vervoer
- Zonder gids
- Reserveer nu
Prijs van het gecombineerde ticket voor het Vaticaan en het Colosseum
Een zeer goede optie om ook tijdens je reis naar Rome te besparen op de aankoop van tickets is door een gecombineerd ticket voor het Vaticaan en het Colosseum te kopen. Bij Hellotickets kun je een gecombineerd ticket voor het Vaticaan, de Sixtijnse Kapel, het Colosseum en het Forum Romanum kopen. Bovendien krijg je toegang tot zowel het Vaticaan als het Colosseum zonder in de rij te hoeven staan. Een geweldige deal!
Als je dat liever hebt, kun je beide monumenten bezoeken met een rondleiding met het meest complete voordeelpakket, inclusief een halve dagtour met een deskundige gids om de geschiedenis en het belang van de Vaticaanse Musea, de Sixtijnse Kapel, het Colosseum, het Forum Romanum en de Palatijn te begrijpen.
Hoeveel kost een bezoek aan de Sint-Pietersbasiliek
Je hebt geluk, want de toegang tot de Sint-Pietersbasiliek is gratis. Maar de wachtrijen voor de deuren van de basiliek zijn eindeloos, daarom zijn er tickets voor het Vaticaan die toegang tot de musea en de basiliek omvatten, zodat je de wachtrijen kunt overslaan. Dat is het geval bij deze rondleiding door het Vaticaan en de Sint-Pietersbasiliek, die € 49 kost bij Hellotickets. Als je daar aankomt en de rijen voor de deur ziet, zul je blij zijn dat je deze optie van tevoren hebt gereserveerd.
Prijs voor de beklimming van de koepel van de Sint-Pietersbasiliek
Een bezoek aan de koepel van de Sint-Pietersbasiliek kost € 8 en de tickets kunnen niet online worden gekocht. Je moet de basiliek binnen gaan om ze daar aan de balie te kopen. Deze is duidelijk aangegeven, dus je herkent hem zodra je binnenkomt. Als je een ticket wilt kopen met de optie om een deel van de klim met de lift te doen, kost dat € 10.
Hoeveel kost het om af te dalen naar de crypten van de pausen?
Om naar de crypten te gaan waar enkele pausen begraven liggen, moet je apart een kaartje kopen dat € 13 kost en ook dit kaartje kun je niet online kopen. Je moet naar dezelfde plek gaan waar je de kaartjes voor de koepel koopt, in de Sint-Pietersbasiliek, om ze te kopen.
Wat kan ik gratis zien in het Vaticaan?
De Vaticaanstad zelf is vrij toegankelijk, gratis en je hebt geen ticket nodig. Je kunt er gratis naartoe wandelen vanuit het centrum van Rome (als je vanuit Castel Sant'Angelo komt, loop je normaal gesproken over de majestueuze Via della Conciliazione) tot je bij het Sint-Pietersplein komt met de mythische witte zuilengalerij van Bernini. Dit alles is gratis, evenals de toegang tot de Sint-Pietersbasiliek (wees geduldig om de tempel binnen te komen).
Voor toegang tot de Sixtijnse Kapel (die zich in de Vaticaanse Musea bevindt), de Vaticaanse Musea en hun tuinen en de koepel en crypten van de Sint-Pietersbasiliek moet u echter een kaartje kopen.
Speciale tarieven en kortingen
Als je een erkende pelgrim, journalist, kunstdocent of erkend historicus bent, kun je het Vaticaan bezoeken op uitnodiging, maar je moet wel de correct ingevulde officiële documenten bij je hebben en naar de kassa gaan om je gratis of gereduceerde ticket in te wisselen (hiervoor moet je in dezelfde rij staan als alle andere bezoekers die wachten om hun ticket te kopen). Studenten komen in aanmerking voor het gereduceerde tarief (€ 8 per ticket zonder rondleiding) tot ze 25 jaar worden, maar moeten bij de ingang hun studentenkaart laten zien.
Moeten kinderen entree betalen voor het Vaticaan?
Ja, kinderen ouder dan 6 jaar hebben een ticket nodig om toegang te krijgen tot het Vaticaan, maar er zijn kortingen beschikbaar. Voor toegang tot de Sixtijnse Kapel en de Vaticaanse Musea bijvoorbeeld, bedraagt de prijs van een ticket met korting voor kinderen € 8 in plaats van € 17 voor volwassenen. Kinderen jonger dan 6 jaar hoeven geen ticket te kopen.